Bądź na bieżąco z MPI Poland Chapter
listopada 25, 2021
Zapisz się na nasz newsletter
Kliknij tu

Top Performing Chapter Award

 

 

Odkrycie Roku MPI Poland Chapter


Odkrycie Roku MPI Poland to plebiscyt polegający na wyróżnieniu osób, które w ciągu minionego roku, dzięki swojej kreatywności i zaangażowaniu, zaistniały na arenie polskiej branży spotkań - tym razem nie tylko zawodowo. To przede wszystkim motywacja do dalszego rozwoju i efektywnego działania.

 

Kto jest organizatorem?

Plebiscyt jest organizowany przez Stowarzyszenie MPI Poland Chapter we współpracy z MeetingPlanner.pl.


Dla kogo przeznaczona jest nagroda?

Osoba, która otrzyma nagrodę to osoba, która niedawno rozpoczęła swoją przygodę w branży MICE, a jednocześnie już teraz wyróżnia się swoimi pomysłami, innowacyjnością, czy aktywnością. Odkrycie Roku to ktoś zaangażowany, kto zaraża innych pasją i energią.


Kto może zostać Odkryciem Roku?

Nagroda jest dedykowana osobom, które zaczynają swoją karierę w branży spotkań i wydarzeń, są aktywne i zaangażowane w jej rozwój. Nie liczy się wiek kandydata, ale aktywność, osobowość, wyjątkowość. Czym może być to zaangażowanie, które nagradzamy? To nie tylko praca w firmie lub dziale związanym z branżą spotkań, jak było dotychczas. To każdy przejaw aktywnej obecności – zarówno na poziomie zawodowym, jak i wolontaryjnym. Zachęcamy do udziału również przedstawicieli organizacji (np. studenckich), stowarzyszeń, fundacji i każdego, kto jest związany z organizacją spotkań. Chcemy nagradzać postaci wyjątkowe, nietuzinkowe, o dużym potencjale.


Jak zgłosić kandydata?

Ankieta zgłoszeniowa dostępna jest pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSckgEIx9mwpE7ClFaDTfBDtZcgCfLyHi9-P2d15bA89iY4erA/viewform?usp=sf_link

Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu mailowego z Wiceprezesem ds. Komunikacji – Karoliną Bednarz pod adresem:  kbednarz@mpiweb.pl - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Kluczowe informacje dot. zgłoszenia:

  • każdy może zgłosić swojego kandydata
  • kandydat nie może zgłosić się samodzielnie
  • kandydat musi mieszkać i pracować na terenie Polski
  • kandydat musi wyrazić zgodę na nominację
  • jedna osoba może zgłosić kilku kandydatów
  • po zaakceptowaniu zgłoszenia zgłaszający otrzyma do uzupełnienia formularz
  • kapituła orzekająca o wygranej składa się z członków zarządu MPI Poland Chapter oraz przedstawiciela MeetingPlanner.pl
  • kapituła może odrzucić nominacje w przypadku naruszenia niniejszych zasad
  • lista nominowanych osób jest ogłaszana najpóźniej na miesiąc przed galą wręczenia nagród
  • zgłoszenia przesłane po terminie nie są brane pod uwagę

Wyniki plebiscytu są ogłoszone podczas gali MP Power Awards 


Jaką nagrodę otrzymuje zwycięzca?

Nagrodą w plebiscycie jest bezpłatne roczne członkostwo w MPI Poland Chapter oraz pamiątkowa statuetka wręczana podczas uroczystej gali MP Power Awards.

 

Odkrycie Roku MPI Poland Chapter 2021 - zasady konkursu

 


Nominacje grafika (1)

 

 



Dotychczasowi Laureaci:

 

Kinga Danek – specjalistka ds. sprzedaży w Szkolenia OZE

Kamil Jaśkiewicz – Event Manager w Rebelia Media Group

 

"Moją pierwszą, poważną aktywnością zawodową była praca w firmie cateringowej Belvedere. Chociaż byłem nowicjuszem w branży, szybko zacząłem piąć się po szczeblach kariery. Nawiązałem kontakty z zarówno z klientami jak i producentami, co dało mi szersze spojrzenie na branżę eventową. Poznałem cenionych w branży ekspertów. Zacząłem podglądać produkcję eventu od kuchni. Widząc jak w środowisku naturalnym  funkcjonuje event manager, praca w eventach stała się moim marzeniem. Kiedyś ktoś mi powiedział: „Chcesz żeby spełniły się Twoje marzenia? Najpierw je wypowiedz, a potem…rusz tyłek!” Wyruszyłem więc w tą nieznaną mi drogę. Na początku wydawało się, że to miły spacerek, ale szybko się zorientowałem, że tak nie będzie. Osobom z które namawiały mnie na zmianę branży, nagle zaczęło przeszkadzać moje małe doświadczenie. Nie poddając się trafiłem na REBELIA Media Group. Szybko zacząłem się uczyć zasad marketingu oraz samodzielnie realizować projekty. Rozwinąłem swoje umiejętności zawodowe. Trzask prask i moje marzenie się spełniło, a właściwie zacząłem je realizować.

Od niedawna związany z branżą eventową, obecnie odpowiedzialny jest za przygotowanie, nadzór i realizację eventów w Rebelia Media Group. Jak sam mówi: „relacje kryjące się za eventami to najlepsza terapia życiowa”. Miłośnik nowych technologii. Propagator krzewienia odpowiedzialności społecznej wśród młodzieży. Lubi rozmowy „prosto z mostu”, Filipiny, swój ogród"
Katarzyna Kalinowska - Event Manager w El Padre

Katerina Melnik, obecnie Marketing Manager w wrszawskim obiekcie Sound Garden Hotel. 

Branżą eventową zaczęła się interesować jeszcze na studiach. Będąc przewodniczącą Samorządu Studenckiego miała okazję organizować eventy na uczelni. Organizacja małych wydarzeń sprawiała jej dużo przyjemności, natomiast szybko przestała zadowalać jej ambitne potrzeby w samorozwoju. Przez poszukiwanie grupy tak samo ambitnych, młodych i chętnych do działania studentów, została Członkiem Koła Naukowego Turystyki Biznesowej 2B. Członkostwo w kole naukowym dało szansę na uczestnictwo w większych eventach i projektach branżowych w skali krajowej międzynarodowej, dzięki czemu poznała najlepszych specjalistów branży. Miała okazję czerpać wiedzę od najlepszych co zainspirowało do podjęcia pracy właśnie w tej branży – hotelu. Jej zdaniem charakterystyka obiektów hotelowych, dzięki połączeniu coraz bardziej profesjonalnie przygotowanych przestrzeni eventowych z gościnnością na wysokim poziomie i dbałością o najdrobniejszy szczegół, zapewnia hotelom wyższość nad innymi obiektami. Z niecierpliwością czeka w Polsce hotelu, który będzie realizował projekty eventowe na skalę np. Venetian w Las Vegas, który miała poznać osobiście, dzięki wygranym stypendium w konkursie organizowanym przez Lary Lee Memorial Scholarship w ramach MPI Foundation Poziom zaangażowania, dynamiki oraz gotowości pomocy przedstawicieli branży sprawia to, że jeste jej częścią. Każdy ma swoją szansę na rozpoczęcie kariery dzięki stażom oraz praktykom, wystarczy tylko zrozumieć siłę własnej inicjatywy, poświecić swój czas i wykazać zaangażowanie. Jest to branża dla ludzi, którzy chcą i lubią pracować, każde organizowane spotkanie wymaga dużo poświęcenia, sil i kreatywności. Event marketing pozwala łączyć różne dyscypliny marketingowe

"Branża MICE to nie tylko praca, lecz również styl życia, który po prostu jest mi najbliższy."

Weronika Wirtel, obecnie specjalista ds. sprzedaży i marketingu w Centrum Kongresowym ICE Kraków, z branżą spotkań związana jest od 2010 roku. Należy do zespołu koordynującego projekt Krakow Network.

Wraz z rozpoczęciem studiów podjęła pracę w firmie Targi w Krakowie, równolegle obejmując stanowisko szefa działu promocji i marketingu Radia17, aktualnie funkcjonującego w strukturach Centrum Mediów AGH. Przez kolejne lata pracowała jako project manager w dziale sprzedaży i wynajmów Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, jednocześnie cyklicznie wspomagając Dział Sprzedaży i Współpracy Biznesowej Krakowskiego Biura Festiwalowego.

„Nagroda Odkrycie Roku MPI Poland Chapter 2016 jest dla mnie najmilszą formą potwierdzenia, że do tej pory udawało mi się podejmować słuszne decyzje i skutecznie realizować swoje plany. Wierzę, że tak ważne wyróżnienie pozwoli mi działać na rzecz branży na większą skalę. To dla mnie ważny krok w karierze zawodowej oraz możliwość samorealizacji”.

Karolina Widawska pracę związaną z branżą spotkań rozpoczęła wraz z początkiem studiów, w 2009 roku. Początkowo była ona związana z wolontariatem w ramach działalności Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tam pełniła kolejno rolę Przewodniczącej

Zespołu Zadaniowego ds. PR Samorządu Studentów UJ (nowo stworzonej jednostki), a następnie Przewodniczącej Komisji Kultury Samorządu Studentów UJ (oraz członka zarządu Samorządu Studentów UJ). W Komisji Kultury koordynowała pracę ponad 30 osób, w tym między innymi jako Dyrektor Programowy reaktywowanego Festiwalu PKS – Przegląd Kapel Studenckich, który w 2013 roku wyrósł do rangi międzynarodowej. Po ukończeniu studiów licencjackich rozpoczęła pracę w agencji eventowej Grupa Manta w Krakowie, gdzie organizowała spotkania i konferencje korporacyjne, a także gale, wydarzenia kulturalne i festiwale (m.in. Digital Dragons). Od końca 2014 roku organizuje konferencje i kongresy medyczne w firmie Business Service Galop z Katowic. Dodatkowo aktywnie bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach edukacyjnych, targach branżowych i działa w MPI Poland Chapter. W 2015 roku otrzymała wyróżnienie Odkrycia Roku MPI Poland Chapter oraz zdobyła światową nagrodę MPI Global Student Scholarship Award podczas finału konkursu University Challenge na targach IMEX we Frankfurcie za projekt „Through the looking Glass – the future of education congress” (www.edu-tunes.eu). Aktualnie pracuje również nad nowym projektem edukacyjnym „Do it MICElf” w ramach MPI Poland Chapter.     

„Nagroda Odkrycie Roku MPI Poland Chapter to przede wszystkim ogromna motywacja o dalszej pracy i potwierdzenie, że zaangażowanie i pomysły ogromnie punktują. Od samego początku aktywność w branży to dla mnie ogromna satysfakcja i pasja. Teraz dochodzi do tego ogromne wyróżnienie, które potwierdziło, że praca w ramach wolontariatu i zaangażowanie naprawdę punktuje w przyszłości. Oczywiście jest to dla mnie również ogromne wyzwanie, które motywuje do dalszej, coraz cięższej pracy. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystam tę szansę.”

Kinga Soćko działa w branży spotkań od 2011 roku. Od początku swojej drogi zawodowej związana z Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, gdzie pracuje na stanowisku specjalisty ds. konferencji. W ostatnim czasie dała się poznać jako project manager nadzorujący przygotowania do międzynarodowej konferencji European Meetings & Events Conference EMEC 2015. Zaangażowana w projekt społecznej odpowiedzialności biznesu „Wracamy do Ogrodu (nagroda MP Power Award 2013 w kategorii CSR w branży eventowej) oraz przygotowanie ogólnopolskiego Raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce”. W 2015 uhonorowana także międzynarodowymi nagrodami MPI RISE Award for Young Professionals oraz CIC (Convention Indystry Council) Pacesetter Award. 

“Nagroda Odkrycie Roku MPI Poland z pewnością pozwoliła mi szerzej zaistnieć w branży i nawiązać nowe kontakty biznesowe. To dla mnie ogromny sukces, zwłaszcza, że w branży działam dopiero od 5 lat, a zaczynałam jako studentka. OR jest dla mnie przede wszystkim motywacją do dalszej ciężkiej pracy i rozwoju.”

Miłosz Stanisławski związany jest z hotelarstwem, sprzedażą i marketingiem od 2004 roku. Doświadczenie jako sales manager zdobywał w warszawskich hotelach Jan III Sobieski oraz Rialto. Uczestniczył w tworzeniu Centralnego Biura Sprzedaży Vienna International Hotelmanagement AG w Polsce. Jako zastępca dyrektora sprzedaży hotelu Jan III Sobieski odpowiadał za proces sprzedaży i marketingu podczas zmiany marki na Radisson Blu. Pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w Platinum Residence oraz dyrektora sprzedaży i marketingu nowo otwartego Sound Garden Hotel w Warszawie. Obecnie jest Dyrektorem Generalnym Sound Garden Hotel. Za zaangażowanie w branżę MICE, został wyróżniony przez MPI Poland Club tytułem „Odkrycie Roku 2013”. Nominowany do tytułu "Osobowość Roku MICE Poland 2014". Nagrodzony tytułem „Hotelarz do 35 roku życia” 
w konkursie Hotelarz Roku 2014, organizowanym przez "Hotelarza" i Horwath HTL.

„Odkrycie Roku MPI  uświadomiło mi, że moje działania są obserwowane i bardzo doceniane. Wyróżnienie to zwróciło uwagę branży na moją osobę, ale przede wszystkim na Sound Garden Hotel, którym zarządzam i jego Zespół. Wyróżnienie ułatwiło nam zawarcie wielu kontaktów biznesowych, zapewniło wsparcie merytoryczne ekspertów przemysłu spotkań kiedy tego potrzebowaliśmy i wyrozumiałość, kiedy nie udało nam się ustrzec od błędu. Odkrycie to też „kredyt” dla mnie i Zespołu Sound Garden Hotel, który chętnie spłacamy branży angażując się w rozwój młodych i zdolnych, przez obecność na spotkaniach, jak również  gościnność dla licznych wydarzeń branżowych oraz działanie z i na rzecz MPI Poland Club.”

Sara Lamik z przemysłem spotkań związana jest od pięciu lat.  Od dwóch lat pracuje na stanowisku szefowej działu PCO firmy „Targi w Krakowie”. Wcześniej przez blisko 10 lat w Krakowskim Biurze Festiwalowym zajmowała się realizacją i promowaniem imprez kulturalnych, a następnie prowadziła dział sponsoringu i sprzedaży. Ostatnie trzy lata pracy w KBF spędziła na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków – odpowiadając za działania sprzedażowe i marketingowe związane z Centrum oraz za pozyskiwanie klientów.

Od lipca 2015 r. jest Wiceprezesem ds. Edukacji MPI Poland Club.

„Dostałam nagrodę w roku 2012. Było to po dwóch latach pracy przy projekcie ICE Kraków. W tamtym czasie odebrałam to jako wielkie wyróżnienie i potwierdzenie, że jako zespół właściwe promujemy powstający obiekt. Gdy myślę o tym z perspektywy czasu – był to też pierwszy moment, w którym poczułam się częścią Przemysłu Spotkań – wcześniej byłam zawodowo związana z organizacją imprez kulturalnych. Odkrycie Roku MPI Poland  pomogło mi rozwinąć pewność siebie, rozpoznawalność i nawiązać branżowe kontakty. Nade wszystko, wtedy rozpoczęła się moja – trwająca do dziś - przygoda z MPI!”

Davide Odella swoją przygodę z branżą MICE rozpoczął w Berlinie, gdzie pracował w jednej z tamtejszych agencji eventowych, przygotowując głównie wydarzenia kulturalne. Po powrocie do Bolonii we Włoszech postanowił dalej kształcić się w tym kierunku. Równocześnie, jako freelancer współpracował z miejscowymi PCO i hotelami. Zaręczył się z Polką i w ten sposób trafił do naszego kraju, gdzie rozpoczął pracę w Grupie Trip. Jak mówi, zarówno personalnie, jak i zawodowo uznaje to za swój największy sukces w 2011 roku. Możliwość realizowania projektów „od zera”, rozwijania swoich kompetencji i permanentnego poszerzania horyzontów sprawia mu największą przyjemność.

W roku 2012 Odella to także laureat konkursu ICCA/EIBTM Forum for Young Professionals.

Od Kwietnia 2013 pracuje jako Key Account Managera na Stadionie Narodowym (obecny PGE Narodowy).

„Pierwszy rok w polskiej branży eventowej dla mnie był dość trudny pod względem językowym, kulturalnym, braku podstawowych kontaktów, etc. Nagroda OR była dla mnie dużą satysfakcją, ale przede wszystkim dowodem, że moje działania i zainteresowania byłe skierowane w dobrym kierunku. Nie byłby to oczywiście możliwe bez pomocy osób wokół mnie oraz zaufania, jakim obdarzyła mnie branża.”


Each year, MPI honors its best and brightest chapters and volunteers through the Recognizing Industry Success & Excellence (RISE) Awards.

Connect with Us